منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

آیا دامی X5 و X7 در سمنان مونتاژ می شوند؟

هفته گذشته تصاویری برای اولین بار  منتشر شد که گویا یک شرکت ایرانی در حال گذراندن مراحل تست فنی خودروهای دامی چین در ایران است.

تصاویر منتشر شده مربوط به خودرو دامی X5 بود که یک کراس اوور متوسط به حساب می آید. چند ماه پیش هم یک دستگاه دامی X7 با پلاک آزمایش فنی مشاهده شد. دامی به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه خودروسازی زوتی چین به حساب می آید که گویا برنامه دارد تا در آینده نزدیک به بازار ایران وارد شود. بر اساس برخی شنیده ها، شرکتی که به دنبال عرضه این خودروها است، برنامه مونتاژ آن ها را در پیش گرفته و گویا قرار است در سایت خودروسازی فردا، در مالکیت خانواده گرامی، در سمنان مونتاژ شود. هنوز این خبر توسط گروه گرامی و خودروسازی فردا به صورت رسمی اعلام نشده است. اما برخی منابع آگاه مالکیت برند دامی در ایران را به این گروه و خانواده نسبت می دهند.

این در حالی است که چند ماه پیش اعلام شد، گروه خودروسازی سایک به در بهار ۹۷ به این خط تولید می آید و مونتاژ برخی محصولات ام جی و سایک را در سمنان آغاز می کند. از طرفی مدارک منتشر شده نشان می دهد که در حال حاضر، تا پایان سال ۹۷، قرارداد خودروسازی فردا با ایران خودرو بسته شده است و این خط تولید فعلا مونتاژ خودروهایی چون سمند را پیش گرفته است. حال سوال اینجاست که حواشی جدید برای خط تولید خودروسازی فردا در سمنان به چه دلیل ایجاد شده و آیا از نظر قانونی، خانواده گرامی می توانند بخشی از این خط را به خودروساز دیگری برای مونتاژ تا پایان سال ۹۷ واگذار کنند؟

ماه های گذشته برخی رسانه ها اعلام کردند که قرار است ام جی از آذویکو تبریز خداحافظی کند و به صورت کامل و انحصاری در سمنان مونتاژ شود. اما بعد به صورت رسمی اعلام شد که ام جی با آذویکو باقی می ماند و طبق قرارداد، اگر قرار باشد که سایک خودرویی را به خودروسازی فردا بدهد، می تواند هر پلتفرم و خودرویی را بدون درج لوگو ام جی به سمنان بفرستد. حال هم خبر می رسد دامی به خودروسازی فردا می رود و قرار است محصولات این برند در سمنان تولید شود. باید منتظر ماند و دید که آیا خودروسازی فردا و خانواده گرامی در خصوص حواشی جدید صحبتی می کنند و شفاف سازی انجام می دهند یا خیر؟

شاسی بلندهای دامای X7 و X5 بزودی در بازار ایران / تصاویر

                               

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب مناسب را در مربع بنویسید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.