منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

حرکت جدید چینی ها در بازار خودرو سال آینده

بازار خودرو کشور با اعلام محدودیت ها و تعرفه های جدید واردات خودرو بدون شک رفته رفته شکلی تازه به خود خواهد گرفت و دستخوش تغییرات بسیار خواهد شد.

سوال آن است که این تغییرات بر آینده بازار خودرو کشور چه تاثیری خواهد گذاشت و پیروز این میدان چه کسی خواهد بود؟ خودروسازان چینی یا خودروسازان داخلی؟

به گزارش خودرو۳۶۵ با اعمال محدودیت های بیشتر بر بازار خودروهای وارداتی چون عدم صدور مجوز واردات برای خودروهای دارای ارزش نهایی، بیمه و هزینه حمل تا بندر مقصد (CIF) بالاتر از ۴۰ هزار دلار و همچنین جهش چشمگیر در تعرفه های واردات که به منظور حمایت بیشتر از صنعت خودرو داخلی انجام گرفته است، هنوز زمان چندانی نگذشته است که تاثیر خود بر بازار خودروهای وارداتی را به شکل محسوسی از طریق افزایش قیمت نمونه های صفر موجود و نمونه های دست دوم خودروهایی که دیگر قابلیت واردات به کشور را ندارند، نشان داده است.

اما تاثیر این واقعه بر بازار خودروهای تولیدی و سگمنت اقتصادی کشور تا بازه حدود ۱۰۰ میلیون تومان کمی زمان بر خواهد بود. سوال آن است که با گذر زمان و ثبات شرایط چه کسی برنده بازار ایران خواهد بود؟

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در پیش بینی آینده بازار خودرو کشور می گوید: “خودروسازان داخلی و میان آن ها، خودروسازان دولتی بدون شک و به اجبار بخش عمده بازار خودرو کشور را در دست خواهند گرفت چرا که حجم تقاضا و فروش برای خودروهای تولیدی این شرکت ها به واسطه داشتن بازه قیمتی زیر ۵۰ میلیون تومان، طیف وسیع تری از مشتریان را به خود جذب می کنند، ضمن آن که حمایت های دولتی بسیار زیادی را نیز با خود همراه دارند.”

او ادامه می دهد: اما از طرف دیگر آن قشری که به دنبال خودروهای سگمنت بالاتر و با استانداردهای به روز هستند، به دلیل افزایش فاصله بسیار زیاد خودروهای وارداتی با نمونه های تولید داخل بخاطر افزایش نرخ تعرفه ها، پس از خودروهای داخلی به ناچار سراغ خودروهای رده بالاتر چینی خواهند رفت.

حال با افزایش چشمگیر قیمت خودروهای وارداتی و ایجاد خلایی بسیار بزرگ بین خودروهای تولید داخل و خودروهای وارداتی، این خودروسازان چینی هستند که با تکیه بر مجموعه ای جمع و جور از آپشن های فراوان در کنار کیفیت قابل قبول و بازه قیمت بسیار رقابتی ، خلا میان دو سگمنت خودروهای داخلی و خودروهای وارداتی را به خوبی پر می کنند. از سویی دیگر صنعت خودرو داخلی پتانسیل تولید رقیب درخور چینی ها را ندارد و آنچه در کشور به عنوان محصولات رده بالا اروپایی به تولید می رسد، بدون شک تا سال آینده با وضعیت تغییرات بازار ارز با افزایش چشمگیر قیمت همراه خواهد بود.

از این رو، سال آینده شاهد افزایش حجم فروش و تسلط هرچه بیشتر خودروهای چینی بر بازار خودروخواهیم بود چراکه با اختلاف قیمتی بسیار زیاد با خودروهای وارداتی، این تنها چینی ها هستند که می توانند خلا سگمنت خودروهای زیر ۲۰۰ میلیون تومان را پر کنند.

                               

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب مناسب را در مربع بنویسید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.