منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷ / تویوتا کرولا همچنان در صدر

با انتشار گزارش پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷ شاهد موفقیت جهانی شاسی بلندها به ویژه خودروهایی همچون تویوتا راو ۴ و فولکس‌واگن تیگوان هستیم. از جمله نکات برجسته این سال می‌توان به فورد سری F اشاره کرد که به فروش ۱ میلیون دستگاهی دست یافته است.


داده‌های جهانی فروش خودرو نشان می‌دهد که بازار جهانی محصولات سبک با سرعت حدود ۲ درصد در حال رشد بوده و سال پیش حدود ۹۴٫۵ میلیون دستگاه به فروش رفته است.

شاسی بلندها طی چند سال اخیر توانسته‌اند به عناوین پرفروش‌ترین‌ها دست یابند اما در این لحظه جایگاه پرفروش‌ترین خودروی جهان تغییر نکرده اما خب رکورد سال پیش از دست این خودروی دوست‌داشتنی رفته است. در حقیقت کامپکت سنتی ژاپنی یعنی تویوتا کرولا با فروش ۱٫۲۲ میلیون دستگاهی همچنان پرفروش‌ترین خودروی جهان است اما فروش آن نسبت به سال ۲۰۱۶ افت ۶٫۶ درصدی را تجربه کرده است.


تا به اینجا تنها ۳ خودرو توانسته بودند از مرز فروش ۱ میلیون دستگاه در سال عبور کنند که شامل تویوتا کرولا، فورد فوکوس و فولکس‌واگن گلف می‌شدند اما هم‌اکنون خودرویی دیگر به این جمع اضافه شده که البته در کلاس کامپکت C قرار نداشته و یک پیکاپ قلدر آمریکایی است که از ۴۳ سال پیش تاکنون همواره پرفروش‌ترین خودروی بازار آمریکا نیز بوده است! بله فورد سری F را می‌گوییم که هر ماه رکوردی را شکسته و سال پیش نیز با فروش ۱,۰۷۶,۰۰۰ دستگاهی در رتبه دوم پرفروش‌ترین خودروی جهان بوده و از رشد ۸٫۷ درصدی فروش لذت برده است.


سومین خودروی پرفروش جهان در سالی که گذشت فولکس‌واگن گلف است که با فروش ۹۵۲ هزار دستگاهی افت ۴٫۴ درصدی داشته است.


اما سورپرایز سال ۲۰۱۷ قرار گرفتن هوندا سیویک در رتبه چهارم است که از موفقیت بالای جدیدترین نسل خود در آمریکای شمالی و آسیا و همچنین خوش درخشیدن در اروپا و خاورمیانه کامیاب شده است. سرانجام طراحی سیویک طرفداران جهانی پیدا کرده و این خودرو با فروش ۸۱۹,۵۰۰ دستگاهی بهترین عملکرد تاریخ هوندا را رقم زده و شاهد افزایش فروش ۲۱٫۷ درصدی این خودرو نسبت به سال پیش هستیم.


در رتبه پنجم تویوتا راو ۴ قرار می‌گیرد که بیستمین سالگرد تولید خود را جشن می‌گیرد. نسل فعلی این خودرو بسیار موفق بوده و رکورد شگفت‌انگیز ۸۰۷,۴۰۱ دستگاهی را در سال ۲۰۱۷ زده که به افزایش فروش ۱۱ درصدی ترجمه می‌شود. این خودرو در کلاس شاسی بلندها حرف اول را می‌زند و همچنین فاصله زیادی را با نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی هوندا CR-V ایجاد کرده است. این محصول هوندا با فروش ۷۴۸,۰۴۸ دستگاهی در رتبه ششم جهان قرار گرفته و افتی ۰٫۴ درصدی داشته است.


در رتبه هفتم هم شاهد حضور یک شاسی‌بلند یعنی فولکس‌واگن تیگوان هستیم که برای اولین بار توانسته به جمع ۱۰ خودروی پرفروش جهان وارد شود. این خودرو با فروش ۷۰۳ هزار دستگاهی و رشد ۳۴٫۵ درصدی صعودی ۱۴ پله‌ای داشته است. در رتبه بعدی هم فورد فوکوس با فروش ۶۷۱ هزار دستگاهی و افت ۶٫۳ درصدی قرار گرفته و سقوط ۲ پله‌ای را تجربه کرده است.

رتبه نهم به شورولت سیلورادو با فروش ۶۶۰,۵۳۰ دستگاهی (افزایش فروش ۳٫۳ درصدی) رسیده و در رتبه دهم نیز فولکس‌واگن پولو قرار گرفته که فروش ۶۵۶ هزار دستگاهی و افت ۶٫۶ درصدی داشته است.


در جدول زیر نیز لیست ۲۵ خودروی پرفروش جهان در سال ۲۰۱۷ را خدمت شما عزیزان تقدیم می‌کنیم.

درصد تغییر فروش در سال ۲۰۱۶ فروش در سال ۲۰۱۷ نام خودرو رتبه در سال ۲۰۱۶ رتبه در سال ۲۰۱۷
۶٫۶- ۱۳۳۱۳۰۷ ۱۲۲۴۹۹۰ تویوتا کرولا ۱ ۱
۸٫۷ ۹۹۰۲۰۵ ۱۰۷۶۵۵۱ فورد سری F ۳ ۲
۳٫۵- ۹۸۷۷۳۰ ۹۵۲۸۲۶ فولکس گلف ۲ ۳
۲۱٫۷ ۶۷۲۸۴۶ ۸۱۹۰۰۵ هوندا سیویک ۱۰ ۴
۱۱ ۷۲۷۲۷۳ ۸۰۷۴۰۱ تویوتا راو ۴ ۷ ۵
۰٫۴- ۷۵۱۲۳۰ ۷۴۸۰۴۸ هوندا CR-V ۵ ۶
۳۴٫۵ ۵۲۲۶۹۲ ۷۰۳۱۴۳ فولکس تیگوان ۲۱ ۷
۶٫۳- ۷۱۷۳۶۸ ۶۷۱۹۲۳ فورد فوکوس ۶ ۸
۳٫۵ ۶۳۸۱۶۳ ۶۶۰۵۳۰ شورولت سیلورادو ۱۳ ۹
۶٫۶- ۷۰۲۲۲۲ ۶۵۶۱۷۹ فولکس پولو ۸ ۱۰
۱٫۶- ۶۶۰۸۴۰ ۶۵۰۰۴۸ تویوتا کمری ۹ ۱۱
۲۱- ۷۸۸۴۷۲ ۶۲۳۲۰۵ هیوندای الانترا ۴ ۱۲
۳٫۸- ۶۴۵۲۷۷ ۶۲۰۶۷۸ هیوندای توسان ۱۲ ۱۳
۴٫۱ ۵۷۸۳۸۰ ۶۰۱۹۲۹ پیکاپ رم ۱۶ ۱۴
۱۵٫۲- ۶۵۰۰۱۸ ۵۵۱۳۴۷ وولینگ هونگ گوانگ ۱۱ ۱۵
۹٫۸- ۶۱۰۲۵۹ ۵۵۰۶۴۹ فولکس جتا ۱۴ ۱۶
۸٫۴- ۵۸۰۸۰۴ ۵۳۱۹۸۱ هاوال H6 ۱۵ ۱۷
۲٫۶- ۵۴۳۷۹۸ ۵۲۹۷۷۴ هوندا آکورد ۱۸ ۱۸
۶٫۴- ۵۴۸۳۲۱ ۵۱۳۲۸۸ فولکس لاویدا ۱۷ ۱۹
۱۰٫۴ ۴۵۱۸۰۴ ۴۹۸۸۵۳ نیسان قشقایی ۲۵ ۲۰
۷٫۲- ۵۳۶۹۳۳ ۴۹۸۰۹۳ تویوتا هایلوکس ۲۰ ۲۱
۱۰٫۲- ۵۲۲۶۲۱ ۴۶۹۲۲۰ فولکس پاسات ۱۹ ۲۲
۲۰٫۵ ۳۷۳۵۷۴ ۴۴۹۹۹۲ نیسان روگ ۳۴ ۲۳
۲٫۲ ۴۱۷۱۲۱ ۴۲۶۱۰۳ نیسان ایکس تریل ۲۹ ۲۴
۱۵٫۸- ۵۰۵۵۵۸ ۴۲۵۴۷۱ کیا اسپورتیج ۲۲ ۲۵

                               

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب مناسب را در مربع بنویسید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.